Isıtılan yapılar için çözümler...

Yapıdaki sıcaklık dağılımının sıcaklık sınır şartları ve film katsayılarıyla hesaplanması.İleri Mühendislik > Yapısal Analizler

Isıl Analizler

Herhangi bir sebeple ısıtılan bir yapıda, yapısal genleşmeden dolayı ısıl gerilme olarak adlandırılan gerilmeler oluşacaktır. Isıl gerilme analizi yapabilmek için öncelikle yapı üzerindeki sıcaklık dağılımının hesaplanması gerekmektedir. Tanımlanan sıcaklık sınır şartları ve ısı geçişi katsayıları kullanılarak yapı üzerindeki sıcaklık dağılımını bulmaya yönelik yapılan analize ısıl analiz denilmektedir.

Isıl Gerilme Analizi (11000
DWT Kimyasal Tanker)
Videoyu İzleyin

Yük Boşaltma Devresinde
Sıcaklık Nedeni Oluşan
Gerilme Analizi
Videoyu İzleyin

Sıcaklık Dağılım Analizi (11000
DWT Kimyasal Tanker)
Videoyu İzleyin

Isıtılmış veya soğutulmuş yük taşıyan gemilerde, eğer bu ısıtılan ve soğutulan tank yapısı gemi bünyesi ile tümleşik ise, ısı farkından dolayı dengesiz bir sıcaklık dağılımı çıkmakta ve ciddi gerilmeler oluşmaktadır.

Sıcaklık dağılımı bulunduktan sonraki adım, bu sıcaklık dağılımını yük olarak uygulayıp gerilme analizi yapmaktır ki bundan sonraki durum mukavemet analizinin konusudur.

14.12.2011
İstanbul Bilişim Kongresindeyiz…

Türkiye Bilişim Derneğinin düzenlemiş olduğu İstanbul Bilişim Kongresi bu sene yedinci kez yapılıyor. İstanbul Kadir Has Üniversitesi'nde düzenlenecek olan kongrenin konu başlıkları arasında "Akıllı Şehirler", "BT Yönetimi", "Dijital Yaşam ve Dijital Gençlik" ve "Sosyal Medya" yer alıyor. Ayrıntılar. >> 

İlgili Referanslar

  • MSH-STR-132, 11000 DWT Tanker, ASL Shipyard Pte Ltd., 2008
  • MSH-STR-031, 5850 DWT Tanker (Mar Victoria), Selah Makine ve Gemicilik Endüstri A.Ş., 2002
  • Tüm Referanslar >>
ritmiq.com