Yazılım Geliştirme:
Beyninizin yardımcısı...

MESH, gemi tasarımı ve iş yönetimi için
yazılım çözümleri sunuyor...Yazılım Geliştirme

Yazılımın diğer araçlardan ayıran nedir?

Bugüne kadar icad edilen tüm makinalar insanın fiziksel olarak yaptığı işleri kolaylaştırmaya yararken sadece yazılım insan beynine yardımcı olan "makina"dır...

MESH Yazılım Geliştirme ekibi, şirketin kurulumundan önce Delta Marine "şemsiyesi" altında faaliyetlerine başlamıştır. Ekibin amacı, Delta Marine bünyesindeki gemi tasarım faaliyetlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yazılım çözümleri ve uygulamaları geliştirmek olmuştur.

MESH kurulduktan sonra ihtiyaçlarda oluşan değişiklikler bu bölümün proje/doküman/iş yönetimi konularında da çalışmaya başlamasını gerektirmiştir. Yazılım geliştirme ekibiyle MESH, hem gemi tasarımı yazılımları, hem de proje yönetimi yazılım çözümleri üzerine çalışmaktadır. Zaman ilerledikçe iç ve dış kaynaklı ihtiyaçların yönlendirmesiyle yazılım geliştirme ekibi büyüyerek hizmet ve ürün çeşitliliğini artırmıştır. MESH’in yazılım çözümleri sağladığı alanlar aşağıda yer almaktadır;

  • Gemi Tasarımı Yazılım Çözümleri
  • Gemi İnşa Yazılım Çözümleri
  • Proje Yönetimi Çözümleri
  • Doküman Yönetimi Çözümleri
  • İş Yönetimi Çözümleri

Gemi tasarımına yönelik yazılım geliştirme konusunda MESH, tekne form dizaynı ve optimizasyonu, stabilite ve boyuna mukavemet hesapları, gemi yükleme senaryoları, vb. gemi tasarımı faaliyetleri için çözümler üretmiştir. MESH’in bu konudaki ilk ve en bilinen ürünü olan "DeltaLoad" gemi teorisi hesapları yapmak için özelleştirilmiştir. En temel teorik hesapların yapılmasının yanında gemi operasyonlarında kullanılmak üzere hasarlı stabilite senaryolarının koşturulmasını ve tank ölçüm sistemleriyle çevrimiçi sürekli haberleşilmesini sağlayan eklentileri de bulunmaktadır. Bu yazılım sadece Delta Marine tarafından tasarlanan yeni inşa gemilerde değil aynı zamanda tüm dünya denizlerinde yüzmekte olan yaklaşık 300 gemide kullanılmaktadır. Kısa zamanda kullanıcılarının saygısını kazanan DeltaLoad’un yeni sürümü üzerine çalışmalar devam etmektedir.

MESH’in bunun yanında, hesaplamalı akışkanlar dinamiği (CFD) bağlamında gemi formunun optimize edilmesi ve dalga direncinin hesaplanmasına yönelik geliştirdiği bir yazılımı da bulunmaktadır.

Proje/Doküman/İş yönetimi konusundaki yazılım geliştirme faaliyetleriyle ilgili olarak MESH, ilk aşamada "DeltaManager" isimli ve halen Delta Marine bünyesinde kullanılmakta olan doküman yönetim sistemi yazılımını geliştirmiştir. Delta Marine’deki proje bazlı çalışma sisteminden edinilen tecrübeyi temel alan MESH entegre bir proje ve iş yönetimi çözümü üzerine çalışmak için gerekli bilgi birikimini oluşturmuştur.

Bu sayede RITMIQ’in doğuşu gerçekleşmiştir. RITMIQ vasıtasıyla MESH iş/süreç/proje yönetimi konularına yeni bir yaklaşım getirecek akıllı bir platformu müşterilerinin hizmetine sunmayı amaçlamaktadır.

29.11.2011
Bir Projeye Hükmetmenin Püf Noktaları

Prof. Dr. Metin Taylan tarafından düzenlenen, MESH Genel Müdürü Sn. Dirim Şener'in sunacağı, MESH Yazılım Geliştirme Direktörü Sn. Erki Kıroğlu ve Omega Marine Proje Yöneticisi Sn. Timur Eriş'in konuşmacı olarak katılacağı ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşecek "Bir Projeye Hükmetmenin Püf Noktaları" temalı seminerimize davetlisiniz.Ayrıntılar. >>ritmiq.com